18 مدل بهترین سایه چشم [با کیفیت و ارزان] برای آرایش در منزل

 • 23 شهریور 1399
 • ۰ نظر
 • مریم سکوتی

سایه چشم یکی از ارکان اصلی آرایش صورت در دنیای مد و فشن است. این محصول باترکیب رنگهای چشم‌نواز تاثیر قابل توجهی در زیباتر نشان دادن چشم‌ها و تغییر حالت آنها دارد.

اهمیت این محصولات به اندازه‌ای است که دنیای مد و فشن برای هر فصل، مدل و ترکیب  منحصربه‌فردی برای آرایش چشم ارائه می‌دهد. آرایش ساده‌ و ملایم چشم کار چندانپیچیده‌ای نیست و با تمرین و تکرار می‌توان آن را آموخت.

برای اینکار به ابزار مناسب احتیاج دارید. فراموش نکنید که برای آرایش قسمت‌های مختلف پلک به براش‌های مختلف با سایزهای متفاوت احتیاج دارید.

معرفی سایه چشم

سایه چشم چیست؟

یکی از لوازم آرایشی برای چشم است که روی پلک ها و زیر ابروها قرار می گیرد.با استفاده از محصول می توان، زیبایی چشم ها را چند برابر کرد. با آن می توان، به هر یکاز چشمها عمق و بعد خاصی داد که با تنوع رنگی که در سایه های چشم وجود دارد،جذابیت چشم ها بیشتر می شود، طوریکه، چشمان ریز را درشت، و چشمان درشت راجذاب تر وگیرا تر نمایش می دهد.

از سوی دیگر، با وجود فرهنگ های متفاوت در جهان،استفاده از سایه چشم، عموما برای خانم ها در نظر گرفته شده است؛ با این حال، آقایونی هم هستند که با توجه به فرهنگشان، از لوازم آرایش چون سایه چشم نیز استفاده میکنند.

بسیاری از افراد، از سایه چشم برای زیبایی ظاهری خود استفاده می کنند، اما افرادی همهستند که از سایه چشم، برای تئاتر و دیگر نمایش ها استفاده می کنند.

مواد تشکیل دهنده:

از مهمترین مواد تشکیل دهنده در می توان به مواردی چون سیلیکات منیزیم (talc)، خردههای سنگ طلق (mica)، sericite، magnesium stearate، رنگدانه ها و مواد نگهدارنده اشاره کرد؛

با این وجود بیشتر سایه ها، از سیلیکات منیزیم (talc) استفاده می کنند. برای ایجاد یک سایه چشم، باید تعادلی بین پر کننده ها، ملاط (اتصال دهنده) خشک و همچنین از ملاط های (اتصال دهنده) مایع وجود داشته باشد

انواع سایه ها:

انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها بافت، فرمول، تأثیر و ظاهر پایانی متفاوتی دارند.همین موضوع باعث می شود که انتخاب از بین آن ها به کاری دشوار بدل شود.

بنابراین اگرشما هم جزو آن دست از کسانی هستید که اطلاعات چندانی درباره ی  سایه چشم وانواع آن ندارند، با همراه باشید تا در ادامه این مطلب شما را با انواع آن بیشتر آشنا نماییم.

۱- سایه پودری

سایه پودری یکی از رایج ترین انها می باشد و برای کسانی که تجربه چندانی در آرایش با سایه چشم ندارند، پیشنهاد بسیار مناسبی می باشد. این نوع اغلب بصورت پالت های فشرده دو یا چهار تایی و یا بصورت تک پیگمنت عرضه می شوند.

۲- سایه کرمی

اگر استفاده از سایه پودری برایتان تکراری شده است و دوست دارید سایه چشم دیگری راتجربه کنید، سایه‌ کرمی برایتان گزینه ای مناسب خواهد بود.این سایه برق بیشتری به پشت چشم می بخشند اما معمولا برای وست های چرب مناسب نیستند.

این نوع اکثرا در یک ظرف کاسه‌ ای کوچک ارائه می ‌شوند و رنگهای مختلف آن‌ها به صورت تکی به فروش می ‌رسد و به سبب همین ویژگی می توانید دو یا چند حالت را باهم ترکیب کرده و رنگهای زیبایی را پدید آورید.

برای استفاده از سایه کرمی پیشنهاد میشود قلمو های آرایشی که سر های بزرگتری دارند استفاده نمایید چرا که مانع از ریختن

سایه می شوند.

۳-  مایع

سایه مایع معمولا در بسته بندی شبیه به برق لب یا رژهای مایع عرضه می‌شود. برخلاف ظاهر این سایه که به نظر می رسد تنها برای افراد حرفه ای قابل استفاده است، این نوعیکی از مناسب ترین گزینه ها برای مبتدیان است.

سایه مایع در رنگهای گوناگون و اغلب بصورت تکی به فروش می رسد. برای اعمال این سایه می توان به طور مستقیم  از براش خود آن استفاده کرد و یا با آن خط چشم کشید. نکته مهمی که در رابطه با سایه های مایع وجود دارد این است که این نوع سایه ها به سرعت خشک می شوند. بنابراین هر چند استفاده از آن ها ساده است ولی کنترل آن سخت می باشد.

۴-پودری شل

اغلب آرایشگران و خانم هایی که در آرایش حرفه ای هستند، از این نوع سایه استفاده می کنند.

پودر این سایه کاملا از هم جدا و دانه ‌ای است و استفاده از آن ممکن است کمی سخت باشد چرا که این پودرها از هم جدا هستند و ممکن است حین آرایش کردن به روی پوست شما ریخته و آرایش شما را خراب کنند.

به همین دلیل شاید بهتر باشد افراد مبتدی فعلا سمت این نوع سایه چشم نروند. همچنین لازم به ذکر است اگر پوست خشکی دارید، بهتر است هنگام استفاده از سایه چشم پودری شل مراقب باشید، چراکه می تواند خشکی پوست را افزایش داده و چین و چروک ایجاد کند.

برای استفاده صحیح از نوع سایه ابتدا از پرایمر استفاده کنید و سپس براش آغشته به پودر را با ضربه به پلک اعمال کنید.

برای نتیجه ای مطلوب تر براش را کمی خیس کنید تا سایه روی پوست بخوابد. براش را باچند قطره آب و یا محصولات مناسب مانند اسپری آرایشی، قطره چشم و یا میکسینگ مدیوم خیس کنید.

۵-مدادی

اگر علاقه ای به آرایش های پیچیده چشم ندارید، استفاده از سایه چشم مدادیگزینه ی مناسبی است.

سایه چشم‌‌های مدادی از جمله راحت ‌ترین سایه چشم‌ ها هستند که در رنگهای مختلفی به فروش می رسند و دوام طولانی که دارند آن‌ها را برایآرایش طولانی مدت روزانه مناسب می ‌سازند.

۶-پخته شده

یکی از انواعی که در طی چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است، سایه پخته شده

است.این نوع به راحتی با هم ترکیب می ‌شوند و مناسب آرایش‌های ترکیبی چشمخواهند بود.

برای استفاده از شدت رنگی بالا این از قلموی مرطوب و برای استفاده از شدت کمتر این  می توانید از قلموی خشک استفاده کنید.

سایه

پیشنهاد:
24 مدل بهترین رنگ مو با کیفیت و ارزان برای آرایش در منزل

نکات مهم هنگام خرید سایه چشم

هنگام خرید سایه چشم اگر از آن رنگرنی که به پوست شما می آید اطمینان ندارید میتوانید از مشاور پوستی که اغلب در مغازه های لوازم آرایشی هستند کمک بگیرید. همیشه سایه ای را انتخاب کنید که رنگ آن متناسب با پوست شما و رنگ چشمتان باشد.

همیشه سایه های گران قیمت با کیفیت تر نیستند اما در اغلب موارد چنین فکری درست نیست زیرا در سایه های گران قیمت تر که عموما پودر مانند هستند رنگدانه هایی با کیفیتبهتر وجود دارند و اصولا این سایه ها بادوام تر و ماندگارتر می باشند.

در هنگام انتخاب  سایه نه تنها به رنگ چشم و پوست خود توجه نمایید بلکه بهحالت چشم های خود نیز توجه داشته باشید. اصولا سایه باید با  چشم تضاد ملایمی داشته باشد. بنابراین، از سایه همرنگ چشم خود استفاده نکنید.

در هنگام خرید به لباس خود نیز توجه داشته باشید زیرا تناسب آن با رنگلباستان، شما را زیباتر و جذاب تر خواهد کرد.

هنگام زدن پوست خود را کاملا بشویید تا هیچگونه علایمی از آرایش قبل نمانده باشد. در خیلی از مواقع سایه ای بسیار ملایم بسیار زیباتر و شیک تر است. بنابراین، سعی نمایید با لایه ای ضخیم از سایه چشم خود را آرایش نکنید.

برای زیباتر شدن چشمان خود پس از سایه خط چشمی ملایم تا تیره انتخاب نمایید.همیشه ابتدا سایه بزنید و سپس با خط چشم، چشم هایتان را آرایش کنید. سایه های پودری را با فرچه می توانید مورد استفاده قرار دهید. شما نیز می توانید سایههای پودری را با آب ترکیب کرده و استفاده نمایید.

سایه های کرمی که عموما براق هستند پس از مدتی چروک چشم را نشان می دهند. اینگونه سایه ها را می توانید بدون فرچه و با کمک انگشت پشت چشم بکشید.

خانم هایی که به علت بیماری و یا زایمان چهره ای خسته دارند می توانند از سایه هایی بهرنگ هلویی، کالباسی، گلبهی، بژ و طلایی استفاده کنند.

 

سایه چشم

10 تا از معروف ترین برند های سایه چشم

مای
ژوپیتر
اسنس
گلدن رز
کالیستا
میستار
نوت
مایتی
نیود
فلورمار

پیشنهاد:
34 مدل بهترین برند های رژگونه

فروشگاه های اینترنتی مثل بازار 25، ترتیبی را فراهم کرده تا بتوانید به راحتی برای تمام افراد خانواده و عزیزانتان از نوزاد تا بزرگسال، با سلیقه ها و نیازهای مختلف، کالای آرایشی و بهداشتی مورد نظر را با مناسبترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری کنید

و حق انتخاب های فراوانی از برندهای معتبر و شناخته شده ایرانی و خارجی داشته باشید.در کنار همه این آپشن ها می توانید خریدی لذتبخش و خاطره انگیز داشته باشید و آن را به تجربه همیشگی خود تبدیل کنید.

دیجی

لیست محصولات منتخب

سایه چشم این لی مدل Lavender Paradise شماره 020

پودری که توسط کمپانی این‌لی تولید شده دارای 4 حالت اصلی با طیف رنگی هماهنگ است. لابراتور گیاهی طبیعت زنده در سال 1376 در زمینه تولید محصولات آرایشی-بهداشتی فعالیت می‌کند و محصولات آرایشی را با نام برند این‌لی «INLAY» به بازارعرضه کرده است و با کیفیتی در سطح جهانی رقابت می‌کند.

۶۷,۵۰۰ تومان

سایه چشم مای شماره 020

– مشکی مات
– پوشش کاملا یکدست و ماندگار

۱۲,۶۰۰ تومان

سایه چشم مای 010

معمولا به‌صورت پودر تولید می‌شود ولی به‌صورت کرم مانند و مایع نیز عرضه می‌شوند. معمولا از سایه‌ی چشم برای جذاب‌تر کردن و جلوه دادن به چشم استفاده می‌شود. از سایه چشم می‌توان برای ایجاد عمق به چشم و جلوه دار کردن چشم هم استفاده می‌شود.

۱۲,۶۰۰ تومان

پالت سایه چشم نیود 02

چشم یکی از اعضای مهم صورت محسوب می‌شود که آرایش آن چشم‌های نافذ و گیرایی را نشان خواهد داد؛ پالت سایه چشم نیود شماره 02 دارای 12 رنگی پرکاربرد و جذاب است که برای سلیقه‌ها و آرایش‌های مختلف قابلیت استفاده دارد.

۸۴,۵۰۰ تومان

پالت سایه چشم سوئیت رز 1

سنگی سوئیت رز حاوی رنگدانه‌های صدفی از نوع براق است که طولانی بودن ماندگاری آن باعث شده تا برای استفاده در طول روز و یا بلند مدت مناسب باشد.در این سایه از مرغوب‌ترین مواد اولیه استفاده شده است.

۷۴,۰۰۰ تومان

پالت سایه چشم میبلین مدل The Burgundy Bar

پالت  دارای ۱۲ حالت زیبای مخملی با پیگمنت دهی عالی و ماندگاری بالاست. از رنگهای موجود در پالت سایه چشم میبلین می توانید به صورت تکی یا ترکیبی استفاده کنید.

۱۹۹,۰۰۰ تومان

پالت سایه چشم ژوپیتر شماره 25-05

برند «ژوپیتر» (jupiter) دارای پالتی حاوی 28 نوع متفاوت و جذاب است که برای سلیقه‌ها و آرایش‌های مختلف قابلیت استفاده دارد.سایه‌ی چشم جزو لوازم آرایشی است که استفاده از آن همیشه و به‌طور مداوم ضرورت ندارد اما استفاده از آن می‌تواند چشم‌ها را بسیار زیبا، جذاب و متفاوت کند.

۹۰,۰۰۰ تومان

سایه چشم آنیکا

آنیکا بافتی نرم و لطیف دارد که چشم و پلک را اذیت نمی‌کند به‌طوری‌که حتی افرادی که چشم‌هایی حساس دارند و حتی مصرف‌کنندگان لنز می‌توانند راحت از سایه‌ آنیکا استفاده کنند و نگران آسیب رسیدن به چشمانشان نباشند.

۱۸,۲۰۰ تومان

سایه چشم کاتریس مدل The Modern Matt پالت 9 عددی

 • جلوه رنگها
  مات
 • آینه
  ندارد
 • کشور مبداء برند
  آلمان
۲۲۰,۰۰۰ تومان

پالت سایه چشم سوپرتاچ

 • شماره
  18-04
 • جلوه
  مات , براق , اکلیلی
 • مقدار
  50 گرم
 • آینه
  ندارد
۵۰,۰۰۰ تومان

سایه چشم لاوینگ نایس مدل Foun

 • شماره
  v1
 • جلوه
  مات
 • مقدار
  6 گرم
۱۰,۰۰۰ تومان

سایه چشم شون سری Dramatic E01

 • جلوه
  مات , براق
 • مقدار
  6 گرم
 • آینه
  دارد
 • کشور مبداء برند
  آلمان
۵۸,۰۰۰ تومان

سایه چشم کالیستا مدل Design ES90

دو برند « کالیستا » (Callista) سری « Design» ES90 دارای دو رنگ بنفش و صورتی است همگی رنگ‌هایی زیبا و شیک هستند.

۳۷,۰۰۰ تومان

سایه چشم بورژوا مدل Smoky Stories Quattro 05

برند « بورژوا » (Bourjois) سری « Smoky Stories Quattro» شماره‌ی 05 دارای چهار رنگ صورتی،نقره‌ای،بژ و قهوه‌ای براق است که برای کسانی که به آرایش‌های درخشان علاقه‌مند هستند گزینه‌ی مناسبی خواهد بود.

۱۰۸,۰۰۰ تومان

سایه چشم میستار 5

Mis Star محصولی است با پوشش‌دهی بالا و یک دست بر روی پلک، اثرگذاری عالی و جلوه دادن به چشمها. این محصول دارای بافت نرم و سبک بوده و برای افراد حرفه ای بسیار مناسب می باشد.

۳۰,۰۰۰ تومان

بیس سایه چشم آرت دکو مدل fixante حجم 5 میلی لیتر

بیس  آرت دکو باعث افزایش دوام سایه شده و همچنین باعث افزایش غلظت  سایه روی چشم می شود. بیس سایه چشم آرت دکو از نشت سایه به پشت پلک و زیر چشم جلوگیری می نماید.

۱۷۲,۸۰۰ تومان

پالت سایه چشم سیگنچر 4

 • جلوه
  مات , براق
 • مقدار
  312 گرم
 • آینه
  دارد
۱۰۰,۰۰۰ تومان

سایه چشم دبورا سری Smokey Eye Palette 01 پالت 5 عددی

 • جلوه
  مات
 • مقدار
  5 گرم
 • آینه
  ندارد
 • کشور مبداء برند
  ایتالیا
۲۳۵,۰۰۰ تومان
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
 • کرم و نرم کننده لب

  بالم لب کامان مدل ALOE VERA SHINE

  31,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • کرم و نرم کننده لب

  بالم لب لابلو مدل Watermelon Shine

  65,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • کرم و نرم کننده لب

  بالم لب دکتر ژیلا مدل B01 وزن 12 گرم

  14,400 تومان
  نمایش ویژگیها
 • کرم و نرم کننده لب

  بالم لب نئودرم مدل Soothing Repair حجم 15 میلی لیتر

  28,200 تومان
  نمایش ویژگیها
 • بالم لب

  بالم لب مرو مدل Mini بسته ۳ عددی

  18,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب آرت دکو مدل Soft شماره 12

  129,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب لورآل سری Infaillible شماره 103

  نمایش ویژگیها
 • خط لب

  مداد لب سوپرتاچ شماره 09

  19,400 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب گلدن رز شماره 519

  29,500 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب بورژوآ مدل Levres Contour شماره 21

  120,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب بورژوآ مدل 08 Corail

  مداد لب بورژوآ مدل 08 Corail

  35,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب گلدن رز مدل DREAM شماره 502

  32,000 تومان
  نمایش ویژگیها
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه