14 مدل بهترین ریمل حجم دهنده و ریمل بلندکننده مژه [ویدیو]

 • 14 مهر 1399
 • ۰ نظر
 • رخساره کاظمی

ریمل حجم دهنده و بلند کننده مژه از پرکاربردترین لوازم آرایش است که به منظور بلندتر کردن و حجیم تر نشان دادن مژه ها در آرایش چشم مورد استفاده قرار می گیرد و در دسته ی حجم دهنده ها قرار دارد. بهترین ریمیل های حجم دهنده را از دیجی کالا به شما معرفی میکنیم.

با وجود کاشت مژه، ریمل زدن همچنان در بسیاری از خانم‌ها طرفدار دارد و بسیاری از خانم ها دوست دارند با این شیوه چشم‌های خود را زیبا کنند. در این میان اما برخی خانم‌ها نگران ریمل‌های تقلبی و ریزش مژه‌های‌شان هستند و نمی‌خواهند به قیمت زیبایی از سلامت مژه‌هایشان بگذرند که ما قصد داریم در این مطلب شما را با محصولات اصل آشنا کنیم که دیگر نگران سلامت زیباییتان نباشید.

ریمل حجم دهنده یا بلند کننده مناسب مژه های ما است؟

اگر از آن دسته هستید که مژه‌های بلندی دارید نیازی به استفاده از ریمل‌های بلند کننده ندارید برعکس باید مدلی انتخاب کنید که حجم دهنده باشد. باید بعد از یک دور صبر کنید که لایه اولی خشک شده و سپس مژه‌ها را از ریشه ریمل بزنید تا پرتر به نظر برسد.

اما اگر از آن دسته هستید که مژ‌ه‌های سیخکی دارید که هیچ حالتی ندارند و به‌صورت یک خط مستقیم رشد می‌کنند. در این حالت باید هم از فرمژه استفاده کنید و هم از مدل حالت دهنده و بلندکننده استفاده کنید. این دسته از خانم ها نباید از نوع حجم دهنده استفاده کنند چون مژه های شان سنگین و بسیار مصنوعی به نظر می رسد.

اگر مژه هایی کوتاه دارید باید ریملی انتخاب کنید که رنگ تیره ای داشته باشد و بلند کننده مژه باشد. یک بار آن را به مژه هایتان بزنید، صبر کنید تا خشک شود سپس یک لایه دیگر روی آن بزنید. برای مژه های کوتاه و نازک به دنبال ریمل بلند کننده و حجم دهنده باشید. ابتدا یک لایه بزنید، اجازه دهید خشک شود و دوباره سر مژه‌ها و مژه‌های انتهای چشم را دوباره بزنید.

ریمل حجم دهنده

انواع ریمل ها بر اساس نوع کاربرد

معرفی انواع ریمل:

• ریمل حجم دهنده (Volume Mascara)

باعث پرپشت نشان دادن مژه‌ها می‌شود.آنها معمولا فرمول غلیظ تری دارند و ممکن است حاوی پلیمرهای سیلیکون یا موم باشند که باعث می شود مژه های شما پرتر بنظر برسد.

و برای خانم‌هایی که مژه‌هایشان نازک و یا با حجم کم و فواصل زیاد است مناسب می‌باشد.

ریمل های حجم دهنده برسی تپل و ضخیم دارند و با یک حرکت حجم زیادی از ریمل را در تمام جهت های مژه می نشانند.

• ریمل بلند کننده ( Lengthening Mascara )

ریمل بلند کننده معمولا مواد تشکیل دهنده ای مانند الیاف دارد که می توانند خودشان را به مژه های شما بچسبانند تا مژه ها ظاهر بلندتری پیدا کنند. آنها فرمولی دارند که می توانید بدون تجمع ریمل روی مژه ها، چند لایه از آن را روی هم بزنید. این نوع ریمل برای مژه‌هایی با حجم کافی اما کوتاه مناسب است.

• ریمل فر کننده

این نوع ریمل به مژه ها شکل می دهد و مژه ها را به سمت بالا حالت می‌دهند. ریمل های فر کننده معمولا حاوی پلیمر و رزین هستند تا به حفظ فر مژه ها بطور موقت کمک کنند. باید بیشترین مقدار ریمل فر کننده را به ریشه ی مژه ها بزنید تا شکل بگیرند. ریمل فر کننده برای خانم هایی که مژه‌هایی صاف و بدون حالت دارند گزینه مناسبی است.

• ریمل ضد آب (Waterproof Mascara)

این ریمل‌ها در برابر آب و تعریق مقاوم بوده و باعث سیاهی اطاف چشم نمی‌شود. ریمل‌های ضدآب حاوی موم و روغن های معدنی هستند. اگر زیاد عرق کردن می‌کنید و دارای پوستی چرب هستید و یا اهل گریه کردن و رفتن به استخر با آرایش هستید، پس حتما از ریمل های ضدآب استفاده کنید تا زیر چشمانتان به حاله ای سیاه رنگ تبدیل نشود.

• ریمل های تقویتی

این نوع ریمل علاوه بر حجم دهی و بلند کردن دارای موادی هستند که برای تقویت مژه و پرشدن یا بلند شدن مژه به طور طبیعی نیز مفید هستند.

• ریمل فیبری (Fiber Mascara)

ریمل های فیبری در هنگام حرکت، با مژه هایتان درگیر می شوند و همه ی اطراف آن را می پوشانند.

• ریمل جدا کننده ی مژه

این محصول همه کاره، که حجم دهنده و ضخیم کننده است، معمولا به صورت ضد آب عرضه می شود. با توجه به غلظت و بافت آن، این ریمل به طور مساوی روی مژه ها پخش می شود، هر مژه را جداگانه، ظریف و با فر زیبایی نشان می دهد و ظاهری خواستنی به شما می دهد.

• ریمل اکلیلی

ریمل اکلیلی به هردو شکل پودری و مایع موجود است که می توانند همان طور که گفته شد استفاده شوند. این ریمل را باید به طور مساوی روی مژه ها پخش کنید تا در یک نقطه جمع نشود. برای زمانی که به مهمانی، کلاب یا دیسکو می روید به راحتی می تواند ظاهری پر زرق و برق و درخشان به شما بدهد. همچنین رنگ های متنوعی از این ریمل وجود دارد.

چگونه ریمل حجم دهنده بزنیم؟

 1. اگر می‌خواهید از دستگاه فرکننده مژه استفاده کنید حتما قبل از زدن ریمل باشد، چرا که اگر بخواهید بعد از آن از فرمژه‌ استفاده کنید احتمال دارد مژه از ریشه کنده شود یا موهای ظریف آن آسیب ببینند و در نهایت مژه‌ها حالتی نه چندان زیبا و تقریبا مصنوعی به خود بگیرند.
 2. بعد از استفاده از فرمژه (در صورت نیاز) نگاه خود را به سمت پایین بیندازید، در این حالت پشت مژه‌های‌تان را از ریشه تا انتها با دقت برس بکشید تا اندازه مژه‌های‌تان کشیده شود.
 3. اگر می‌خواهید مژه‌های‌تان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه‌های‌تان به داخل یکدیگر می‌روند و شکل زیبایی نخواهند داد.
 4. اگر ریمل حجم دهنده شما نو و میزان ماده روی میله آن زیاد است، اضافه آن را بادستمال پاک کنید. به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه‌های‌تان باید به سمت بالا و خارج باشد تا نگاه شما در دیگران اثر کند و آنها جذب شما شوند.
 5. اجازه دهید تا ریمل تان از حالت خیسی خارج شده وخشک شود و بعد اگر کارهای دیگری را که مد نظر دارید بر چشمان‌تان انجام دهید.
 6. اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشیند، برس را داخل ظرف بچرخانید. هیچ وقت آن را در ظرف آن بالا و پایین نکنید، چون باعث می‌شود که مواد داخل ظرف زودتر از معمول خشک شود. هر‌قدر محصول شما مرغوب باشد ممکن است با این کار زودتر از معمول خشک شود.
پیشنهاد:
معرفی 34 مدل بهترین پاک کننده آرایش صورت با کیفیت عالی

با این روش چشم‌هایتان را کارتونی کنید:

برای اینکه چشمانی درشت داشته باشید و مژه‌های‌تان شبیه شخصیت‌ های کارتونی پر شود، می‌توانید قسمت بیرونی چشم تان را بیشتر برس بکشید. همچنین اگر می‌خواهید مژه‌هایتان خیلی بلند شود و در ضمن حالت طبیعی خود را نیز حفظ کند، می‌توانید قبل از استفاده از ریمل، از فر مژه استفاده کنید. همچنین از اینکه برس ریمل را چند بار پشت سر هم بکشید خودداری کنید.

چند نکته مهم در مورد استفاده از ریمل:

 • ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها از روغن تشکیل شده است به دلیل این که به سختى پاک مى‌شوند، موجب افزایش ریزش مژه‌ها و چسبندگى آنها مى‌شوند.
 • استفاده از ریمل‌ها یا هرگونه لوازم آرایشى ممنوعیت خاصى ندارد، حتى افرادى که به دلیل بیمارى‌هاى مختلف مژه‌های‌شان کم پشت شده یا اثر تصادف مژه‌هاى خود را از دست داده اند، مى‌توانند با استفاده از این محصول آرایشی ظاهر چهره خود را تا حدى به صورت طبیعى برگردانند.
 • بسیار مهم است که مواد ریمل پوست پلک یا جاهای دیگر صورت را تیره نکند. اگر بعد از آرایش دیدید که نقطه‌ای از پوست تیره شده‌است وقتی هنوز خیس است اقدام به پاک کردن آن نکنید بلکه صبر کنید تا خشک شود و بعد خیلی آرام با یک گوش‌ پاک کن تیرگی را پاک کنید.
 • حتماً باید بعد از استفاده از این محصول آرایشی آنها را پاک کنید و حتى الامکان سعى کنید با مواد آن نخوابید، زیرا تمام فولیکول‌هاى مژه که روى پلک قرار دارند مسدود شده و احتمال ریزش آنها هنگام شست‌وشو بیشتر مى‌شود. برای پاک‌کردن آرایش چشم، از مواد پاک‌کننده آرایش که ویژه چشم است، استفاده کنید.
 • برای آرایش اگر قبل از سایه و خط چشم ریمل بزنید احتمالا آرایش تمیزی نخواهید داشت چراکه تیرگی مواد آن ممکن است روی پلک پخش شود. اگر زدن آن را در آخرین مرحله آرایش بگذارید نه‌ تنها بهتر می‌توانید میزان ریمل حجم دهنده و رنگ مژه‌ها را بهتر تنظیم کنید بلکه برای خط چشم و سایه هم کمتر مشکل خواهید داشت.

تفاوت بین برس‌های ریمل در حالت دادن مژه‌ها:

ریمل بلند کننده

 

ریمل‌ دوسر چیست؟

ریمل‌هایی که دارای دو سر هستند برای اینکه چشمان شما حالتی زیباتر به خود بگیرد استفاده می‌شوند. یک سر آن مایع سفید رنگ دارد که هم محافظت‌کننده مژه‌ها از خشک شدن و شکننده شدن است و هم تقویت کننده و سر دیگر حاوی مایع ریمل است.

پیشنهاد:
36 مدل بهترین برند های کرم پودر

نحوه پاک کردن ریمل ضد آب:

 1.  استفاده از یک پاک کننده لوازم آرایش چشم: محصولات زیادی در بازار یافت می شوند که به طور ویژه برای پاک کردن ریمل ابرو و مژه ضد آب طراحی شده اند. این محصولات، تمام بقایای مواد آن را از مژه و ابروی ضد آب را به سرعت و به راحتی پاک می نمایند.
 2.  استفاده از شامپو بچه: شامپو بچه به خوبی قادربه پاک کردن ریمل ضد آب می باشد. این شامپو برای پوست حساس دور چشم بسیار مناسب می باشد. اما در نظر داشته باشید که از مقدار کمی شامپو بچه برای پاک کردن آن استفاده نمایید و شامپو را مستقیما روی چشم هایتان نریزید. همچنین از شامپوهای معمولی استفاده نکنید. این شامپوها سبب تحریک و سوزش چشم می شوند.
 3. با استفاده از روغن زیتون: روغن زیتون را با انگشت روی مژه ها بمالید و به آرامی ماساژ دهید. با این کار مواد آرایشی به آسانی از مژه ها خارج می شود.

راهنمای خرید ریمل:

این روزها ریمل های تقلبی در بازار پخش شده اند که موجب ریزش مژه ها می شوند و این مسئله سبب نگرانی برخی از خانم ها گشته است. مصرف لوازم آرایشى خصوصا ریمل غیراستاندارد و تقلبى احتمال بروز عفونت‌هاى خطرناک چشمى و حساسیت‌هاى پوستى را دو برابر افزایش مى‌دهد؛ همچنین خرید این گونه لوازم آرایشى از دستفروش‌ها هم توصیه نمى‌شود.

امروزه از سوى وزارت بهداشت نظارت‌هایى در زمینه لوازم آرایشى و بهداشتى خصوصا ریمل‌هاى ایرانى شروع شده است و تولید کنندگان لوازم آرایشى موظف هستند تا در این تولیدات مواردى را رعایت کنند.

حتى در مورد محصولات خارجى هم شرکت‌هاى وارد کننده به شرطى مى‌توانند جنس وارد کنند که مجوزهاى لازم را داشته باشند و براى کسب این گونه مجوزها این شرکت‌ها باید دقیقا جزئیات اقلام وارد شده را از شرکت‌هاى سازنده براى وزارت بهداشت بگیرند یا این مواد آرایشى در آزمایشگاه‌هاى وزارت بهداشت تجزیه و آنالیز شوند و در صورتى که مواد مضرى در تولید آنها به کار نرفته باشد توزیع مى‌شوند. بنابراین هنگام خرید حتما به برچسب وزارت بهداشت توجه کنید و فقط از جاهای معتبر و مطمئن و برندهای صاحب نام خرید خود را انجام دهید.

دیجی

لیست محصولات منتخب

ریمل سه کاره مای مدل Infinite

این محصول حالت دهنده و بلند کننده مژه می باشد. دارای برسی متفاوت با قابلیت افزایش فر مژه ها همچنین با قابلیت پاک شدن آسان.
۳۸,۴۹۰ تومان

ریمل حجم دهنده کالیستا مدل Wonder Volume

حجم دهنده فوق قوی و پرپشت کننده و حالت دهنده مژه ها می باشد. حاوی رنگدانه های غلیظ و مشکی. بدون ایجاد حالت چسبندگی بین مژه ها
ماندگاری بسیار بالا دارد.
۴۳,۸۷۰ تومان

ریمل حجم دهنده این لی مدل Intense Volumising

ریمل این‌لی مدل «Intense Volumising» حاوی خرده‌ مژه‌هایی است که در حجیم شدن مژه‌هایتان سهم عمده‌ای دارد. این محصول با داشتن برس مویی از نوع ریمل‌های حجم‌دهنده است و از چسبیدن مژه‌ها به هم جلوگیری می کند.

۴۷,۵۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده و بلند کننده ریمیلیا مدل Ultra Black حجم 11 میلی لیتر

ریمل حجم دهنده و بلند کننده فنتستیک ریملیا، دارای رنگ بسیار مشکی کربنی است که به زیبایی و جذابیت آرایش شما کمک می‌کند. برس مخصوص این ریمل به‌گونه‌ای طراحی شده است که ریمل را به اندازه‌ی کافی به خود جذب می‌کند و سبب تراکم آن روی مژه‌ها نمی‌شود.

۳۶,۹۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده مای سری Black Diamond مدل Luxurious

ریمل حجم دهنده مای سری Black Diamond مدل Luxurious در حجم 15 میلی‌لیتر عرضه شده و به زیبایی هرچه تمام‌تر چشمان شما کمک می‌کند. از ویژگی‌های این ریمل می‌توان به جداکننده مژه‌ها، مشکی کننده و برس باریک با استفاده آسان اشاره کرد.

۶۱,۰۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده و بلند کننده شون مدل Lash Duplicator

ریمل حجم دهنده و بلند کننده شون Lash Duplicator حجم 11 میلی‌لیتر عرضه شده و حاوی روغن بادام است. این ریمل دارای برس مناسب بوده و حجم دهنده و بلند کننده است.

۶۱,۹۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده بی یو مدل Volume Now

ریمل حجم‌دهنده‌ی «بی‌یو» (BeYu) مدل «Volume Now» با حجم 12 میلی‌لیتر و با رنگ مشکی، علاوه ‌بر حجم‌دهی زیاد به مژه‌ها، برای افرادی که چشم‌های حساس دارند مناسب است.

۱۲۴,۰۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده ریمل لندن مدل Flash Scandale Eyes

این محصول حجم دهنده، بلند کننده، حالت دهنده و جدا کننده می باشد. ضد ریزش و سیاهی زیر چشم است و با محلول های پاک کننده آرایش به آسانی پاک می شود.
۴۶,۵۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده بورژوآ مدل ولوم گلامور مکس

یمل بورژوآ مدل «Volume Glamour Max» را با ماندگاری 16ساعته برای خانم‌هایی که چشم‌های حساس داشته و یا از لنز استفاده می‌کنند در دسترس قرار داده است، این ریمل دارای برس منحصربه‌فرد است که بدون احساس سنگینی روی مژه‌ها حجم سنگینی را انتقال می‌دهد.

۵۹,۰۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده کالیستا مدل Extend Volume

ریمل حجم دهنده کالیستا مدل Extend Volume در حجم 11 میلی‌لیتر عرضه شده و به زیبایی هرچه تمام‌تر چشمان شما کمک می‌کند. از ویژگی‌های این ریمل می‌توان پرپشت کننده، بلند و خوش حالت کننده مژه ها، حاوی رنگدانه های غلیظ و مشکی و ماندگاری مناسب اشاره کرد.

۴۲,۰۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده و بلند کننده یوبه مدل مولتی مایزر

ریمل حجم دهنده و بلند کننده یوبه یک ریمل با فرچه مویی قدرتمند است که هم مژه ها را پر تر میکند و هم قد مژه را بلند تر مینماید در کنار کارایی بسیار عالی و رنگ مشکی و زیبا تا مدت طولانی روی مژه میماند به هیچ وجه ریزش و سیاهی دور چشم ندارد.

۱۰۰,۰۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده و بلند کننده درماکول مدل Devilish حجم 12 میلی لیتر

محتوای ریمل درماکول کاملا مژه ها را انعطاف پذیر و نرم می کند و هرگز بافت خشک و ضخیمی به مژه ها نمی دهد. قلم پهن و حرفه ای ریمل Devilish تمامی مزه های شما حتی کوتاه ترین ها را پوشش می دهد و حجم آنها را چند برابر می کند.

۲۹۰,۰۰۰ تومان

ریمل بلند کننده پرستیژ مدل BIGGEST VOLUMIZER شماره MBG-02

این ریمل بی نظیر همچنین دارای ویتامینها و مواد معدنی مفید برای تقویت مژه ها و آبرسانی آنها میگردد. براش عالی مویی این ریمل یکی دیگر از نکات مثبت این ریمل می باشد. این محصول بدون مواد شیمیایی سمی و پارابن است و افرادی با چشمهای حساس بدون مشکل می توانند از آن استفاده کنند.

۱۴۹,۰۰۰ تومان

ریمل حجم دهنده و بلند کننده ویپرا مدل Four Season

این ریمل از موم طبیعی و رنگدانه های غلیظ تشکیل شده و حاوی روغن جوجوبا بوده و سرشار از ویتامین های C,E و پرو ویتامین های B5 می باشد.این ریمل برای چشم های حساس بسیار کاربردی می باشد.

۹۰,۰۰۰ تومان
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
 • کرم و نرم کننده لب

  بالم لب کامان مدل ALOE VERA SHINE

  31,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • کرم و نرم کننده لب

  بالم لب لابلو مدل Watermelon Shine

  65,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • کرم و نرم کننده لب

  بالم لب دکتر ژیلا مدل B01 وزن 12 گرم

  14,400 تومان
  نمایش ویژگیها
 • کرم و نرم کننده لب

  بالم لب نئودرم مدل Soothing Repair حجم 15 میلی لیتر

  28,200 تومان
  نمایش ویژگیها
 • بالم لب

  بالم لب مرو مدل Mini بسته ۳ عددی

  18,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب آرت دکو مدل Soft شماره 12

  129,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب لورآل سری Infaillible شماره 103

  نمایش ویژگیها
 • خط لب

  مداد لب سوپرتاچ شماره 09

  19,400 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب گلدن رز شماره 519

  29,500 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب بورژوآ مدل Levres Contour شماره 21

  120,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب بورژوآ مدل 08 Corail

  مداد لب بورژوآ مدل 08 Corail

  35,000 تومان
  نمایش ویژگیها
 • مداد لب

  مداد لب گلدن رز مدل DREAM شماره 502

  32,000 تومان
  نمایش ویژگیها
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه